Başkanın Mesajı

Değerli meslektaşlarım,

Kuyumculuk ve mücevherat sektöründe yeni bir döneme girdik. Geride bıraktığımız seçimlerin ardından sektörel kurumlarımızın önemli bir bölümünün yönetim kurulları yenilendi. Bütün kurumlarımızın yeni yönetimlerini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Bununla birlikte son derece demokratik bir ortamda gerçekleştirilen seçimlerde, karşılıklı hoşgörü ve saygı atmosferinin yaşanmış olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti de ifade etmek isterim.

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu olarak, çalışma arkadaşlarımla birlikte önümüzdeki dönemde sektörümüze hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yönetime talip olma amacımızı kısaca şu şekilde özetleyebilirim; ihracatçılarımızın cirolarını artırmak ve bu yolda önümüzde bulunan engelleri ortadan kaldırmak. Üyelerinin güçlenmesi ile gücüne güç katan bir Mücevher İhracatçıları Birliği hedefliyoruz. Nihai amacımız sektörümüzün global pazarlardaki rekabet gücünü artırmak ve 2023 ihracat hedeflerine ulaşmaktır.

Sektörel kurumların varlık sebebinin, bulunduğumuz pozisyonları ve kurumları değil, sektörü güçlendirmek olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, sektörel kurumları güçlendirmek adına sektöre ve tüketicilere zarar verecek hareket ve davranışlardan kaçınılmasının önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Sektörel kurumların yeni yönetimleri arasındaki birliktelik ve işbirliği içinde çalışma imkânları hiç bu kadar yüksek seviyede olmamıştı. Mücevher İhracatçıları Birliği olarak bu durumu sektörümüz adına önemli bir fırsat olarak görüyor ve karşılıklı işbirliği ikliminin gelişimi için yapılacak olan çalışmaları içtenlikle destekliyoruz. Bu birlikteliğin sürekli ve dinamik olabilmesi için bütün kurumların görevlerini idrak etmesi ve birlikte hareket edebilme kültürüne sahip olmaları gerektiği kanaatindeyiz. Unutmamalıyız ki, kurumlardan daha önemli olan sektörümüzdür.

Karşılıklı diyalog ve katılım anlayışı ile sorunlarımızın çözüleceğine inanıyoruz. Bu anlamda her türlü görüş, öneri ve dertlerinizi dinlemek için kapımızın sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Kısa bir süre önce gerçekleştirilen seçimlerde bana ve çalışma arkadaşlarıma güvenerek bu göreve bizi layık gören sektör mensuplarımıza ve kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte Mücevher İhracatçıları Birliği yönetim kurullarında görev alarak sektöre hizmet etmiş meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Saygılarımızla,

Mustafa Kamar

Mücevher İhracatçıları Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı