Projeler

Mücevher İhracatçıları Birliği olarak yerli kaynaklar ile ve Avrupa Birliği kaynaklarını kullanarak sektör yararına aşağıda belirtilen projeleri yürütmekteyiz.

“Taşların Tılsımını Duymak” projesi ile, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 500.000 Türk Lirası toplam bütçe ile İstanbul bölgesinde ikamet eden, %40 ve üzeri işitme engeli bulunan bireylerin istihdam edilebilirliğinin ve girişimcilik kapasitelerinin artırılması amacıyla süs taşı (yarı değerli taşlar) işlemeciliği eğitimi alabileceği bir mesleki eğitim merkezi kurulmuştur.


“Değerli Taşlarla Geleceği İşlemek” projesi ile, Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında 300.000 Euro toplam bütçe ile T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı mali desteğiyle yürütülen, sektörün ihtiyacı olan yetişmiş insan kaynağı ve usta öğretici ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yapılmaktadır. Detaylı bilgi için http://degerlitaslarlagelecegiislemek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.