Duyuru ve Haberler

Jewellery Antalya'ya Dair Bir Röportaj

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Hoşgör, David Brough ile yaptığı röportajda Jewellery Antalya'ya dair bilgiler veriyor.

JEWELLERY ANTALYA KATILIMCILARI BELLİ OLDU

Mücevher İhracatçıları Birliği bu yıl 2.sini düzenleyeceği "Jewellery Antalya" organizasyonunun hazırlıklarına son hız devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından seçilmiş satınalmacıların getirildiği organizasyon hazırlıkları kapsamında, 7 kıtadan bölgelerinin en güçlü altın takı, mücevher ve gümüş satınalmacıları Jewellery Antalya katılımcıları ile buluşturulacak.

Ekim Ayı İhracat Rakamları ve Firma Sıralamaları Belli Oldu

2021 Ekim ayında mücevher ihracatı, bir önceki yılın eş dönemine göre Tim verileri baz alındığında (FOB) %1 azalışla 686 milyon dolar, Dâhilde İşlem Rejimiyle (DİR) kapsamında işlenen altın bedeli ile birlikte ise %18 artışla 1 milyar 115 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Eylül Ayı İhracat Rakamları Açıklandı

2021 Eylül ayında mücevher ihracatı, bir önceki yılın eş dönemine göre Tim verileri baz alındığında (FOB) %58 artışla 501 milyon dolar, Dâhilde İşlem Rejimiyle (DİR) kapsamında işlenen altın bedeli ile birlikte ise %46 artışla 682 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.