TÜRK MÜCEVHERCİSİ LAS VEGAS'A ÇIKARMA YAPTI

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 10'uncu kez JCK Las Vegas mücevher fuarında organize edilen milli katılım standında 50 Türk mücevhercisi yer aldı. Göz kamaştıran ürünlerle fuara renk katan mücevhercilerimiz fuarda en çok ziyaret edilen milli katılım stantlarından biri oldu.

              03-06 Haziran 2016 tarihleri arasında ABD/ Las Vegas'ta düzenlenen “JCK Las Vegas Show” Fuarı'nın ülkemiz milli katılım organizasyonu onuncu kez Birliğimizce gerçekleştirildi.

               Las Vegas Mandalay Bay Convention Center'da Toplam 558 m2 alan ayrılan Türkiye Pavyonunda yer alan 50 firmamız birbirinden şık ürünleri sergilediler. Türkiye Pavyonunun yapım ve dekorasyonu Birliğimizce organize edildi. 

          JCK Las Vegas Fuarı'nda Türk mücevher ihracatçımızın etkin şekilde tanıtımını sağlamak için şubat ayından başlamak üzere yüksek tirajlı uluslararası mücevher dergilerde reklam çalışmaları yapıldı. Fuarın resmi kitapçığı “pocket planner”, fuar alanında yer alan info deskler, kayıt masasına yakınında banner alanına reklam verildi, jckonline.com web sitesi gibi mecralarda tanıtım çalışması yapıldı. Ayrıca katılımcı firmalarımız için yaptırılan katılımcı katalogu fuar alanında dağıtılarak satınalmacılarda firmalarımız ve Türk mücevheri ile ilgili farkındalık sağlandı.

             Fuara katılan özellikle altın ve gümüş firmalarının fuarda boş kalmadıkları görüldü, özellikle Amerika'da halı hazırda müşterileri olan firmalarımızın daha iyi iş yaptıkları yeni müşteri konusunda da önemli bağlantılar elde ettikleri bilgisi alındı. Diğer taraftan gümüş firmaları da fuarda önemli bir iş hacmi sağladılar, Amerika iç piyasasında gümüşe olan talebin fuara katılan gümüş firmalarımıza olumlu yansıdığı belirtildi.

             Fuara katılan firmaların listesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İlgili Fotoğraflar