Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Beypazarı'ndaydı

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde toplanan Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, Beypazarı'ndaki Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti.

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin, mücevher sektörünün eğitim ile işbirliğine önem verdiğini görmekten mutluluk duyduklarını belirtti ve sektör için verimli gençler yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Prof. Dr. Gültekin, MİB Yönetim Kurulu üyelerine MYO tesislerini gezdirdi ve atölyeler ile eğitim olanaklarını gösterdi.

Mayıs ayı toplantısını da kampuste gerçekleştiren Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, toplantıdan sonra yapılan söyleşide Kuyumculuk ve Takı Tasarımı programı öğrencileri ve Beypazarı'ndaki işadamları ile bir araya geldi.

Beypazarı'ndaki işadamlarının özellikle telkâri konusunda pazar bulmakta ve satış yapmakta güçlük çektiklerini dile getirmesi üzerine Birlik Başkanımız Ayhan Güner ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kamar ile Can Özkök Beypazarı'ndaki işadamlarına marka yaratmaları ve fuarlara katılarak kendilerini tanıtmaları gerektiğini belirttiler; söyleşiye katılan öğrencilerden ise dil öğrenmelerini ve özellikle teknolojiyi iyi takip etmelerini istediler.

Mücevher sektörü ile üniversite işbirliği alanında daha geniş bir işbirliği yapılması için çalıştıklarını belirten Yönetim Kurulu Üyelerimiz, bugüne kadar pek çok projeye imza attıklarını ve bundan sonra da yeni projeler için paydaşlardan gelecek katkılara açık olduklarını, sektörümüzün geleceği için gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini bildirdiler.

İlgili Fotoğraflar