İhracat Pusulası Etkinliklerinde Rota : RUSYA

Ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşabilmesi için TİM tarafından ihracatçılarımızın yeni pazarlara açılmaları, farklı coğrafyalara ulaşmaları amacına yönelik bir etkinlik zincirine başlanmıştır; “İhracat Pusulası” olarak adlandırılan etkinliklerde rota 10 farklı ülkeye çevrilerek, bu ülkelerle ilgili pazara giriş, tutunma, müşterilere ulaşma ve ihracat yaparken dikkat edilmesi gereken konular gibi başlıklar paylaşılacaktır.

Söz konusu toplantılarda bir ülke ile ilgili bilgileri sadece eski Ticaret Müşaviri, İş Konseyi Başkanları, ilgili ülkenin Büyükelçi veya Başkonsolosu anlatmayacak olup, bu değerli paylaşımların yanı sıra hâlihazırda ilgili ülkeyle başarı ile dış ticaret yapan firmalarımızın temsilcileri de konuşmacı olarak davet edilmektedir; bu sayede o bölgede başarı yakalayan firmalar deneyimlerini diğer firmalara aktarmış olacaklardır.

Bu kapsamda, Pusula etkinliklerinde şimdiye kadar Güney Kore ve Gana pazarları ele alınmıştır.

8 Eylül Cuma günü Dış Ticaret Kompleksi'nde 10:00 – 12:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek üçüncü etkinlikte ise Rusya pazarı ele alınacaktır. Program ve kayıt formuna www.tim.org.tr/pusula linkinden ulaşılabilmektedir. Katılım ücretsizdir.