Dubai'de metrekaresi 12 dolara mağaza açabilirsiniz

Türk ürünlerinin tanıtım ve pazarlanmasında etkinlik sağlanması ve bürokrasinin azaltılması amacıyla devlet destekli Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) projesi hayata geçiyor.

Bilindiği üzere “2010/6 sayılı Yurt Dışı Birim Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında firmalarımızın yurtdışında açtıkları birimlerin kira giderleri ve yurtdışı tanıtım harcamaları halihazırda desteklenmektedir. Doğrudan şirketlere verilen bu desteklere ilaveten getirilen yeni desteklerle, oluşturulacak Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) aracılığıyla bu merkezlerde yer alan şirketlerimizin, ürünlerimizin tanıtım ve pazarlanmasında etkinlik sağlanması ve bürokrasinin azaltılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda; Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Birliğimiz işbirliği ile DUBAI WORLD TRADE CENTER'da açılacak olan Türkiye Ticaret Merkezi'ne mücevher ihracatçılarımızın katılımı beklenmektedir.

Dubai'nin en prestijli lokasyonu Dubai World Trade Center (Free Zone) Office No: 01.01 &01.03 Building C1 at One Central Dubai adresinde yer alacak ofisin aylık m2 kira bedeli 48 dolardır. Bu rakamın %75'ine de devlet desteği imkanı sunulmaktadır.

Örnek:

(Aylık kira bedeli) 48 $ X 0.75 (devlet desteği)= 36 $ (Teşvik kapsamında geri alınabilecek miktar)

48$-36$= 12 $ (10 m2 yer alındığı takdirde m2 başına ödenecek miktar)

10X12= 120 $ aylık kira bedeli ile Dubai'de ofis sahibi olunabilecektir.

Ayrıca; “Dubai Türkiye Ticaret Merkezi” Mücevher sektörüne özgü kurulacağı için

  • toplam 10 kişi ve 500.000 $ yıllık limitte istihdam için destek alınabilecek,
  • 300.000 $ tanıtım desteği verilecektir.

Söz konusu 2010/6 Sayılı Tebliğin Uygulama Usul ve Esasları dosyasını, bu sayfanın alt kısmındaki "İlgili Dosyalar" kısmından indirebilirsiniz.

Katılım:

  • Katılım bilgi formunu doldurmak için tıklayınız
  • EK-B Kullanıcı Şirket Talep Formunu bu sayfanın alt kısmındaki "İlgili Dosyalar"dan indirmeniz, doldurup aslını bize ulaştırmanız gerekmektedir. Adresimiz websitemizin "Bize Ulaşın" bölümünde mevcuttur.

İlgili Fotoğraflar