Birliğimizden Türk Lirasına Destek

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Döviz bozdurup Türk Lirası veya altına yatırım yapın'' çağrısına Mücevher İhracatçıları Birliğin'den destek geldi. Birlik yönetimi tüm gelirlerini TL hesabında tutarken mevcut dolar varlıklarını da TL'ye çevirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Türk Lirasına destek çağrısına katılan Birliğimiz, tüm mevduat varlıklarını Türk Lirası'na çevirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Birlik Başkanımız Ayhan Güner şunları söyledi; ''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek için bu adımı attık.  Halkımız ülkesine ve demokrasiye sahip çıktığı gibi milli paramıza da sahip çıkacaktır. Kar zarar hesabı yapmadan bu milli meselede katkımız olsun istedik ve Mücevher İhracatçıları Birliği yurt dışı ödemelerimiz için banka hesaplarımızda tuttuğumuz döviz varlıklarını TL çevirdik.''

Banka hesaplarımız sürekli Türk Lirası

Birlik Başkan Yardımcımız Mustafa Atayık ise TL'ye verdikleri desteğin aslında 15 temmuzla başladığına dikkat çekti. Atayık şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanının çağrısı çok önemli ancak biz bu desteği 15 temmuz hain girişiminden hemen sonra vermeye başladık. Gelirlerimizin tamamını TL hesaplarımızda tuttuk. Dolar kurundaki yükselişi öngörmek mümkündü buna rağmen elimizdeki TL ile döviz almayarak bu desteği veriyorduk. Şimdi ise Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile dış ödemeler için tuttuğumuz dövizi de TL'ye çeviriyoruz. Burada kar zarar hesabı yapmıyoruz. Ülkedeki hiçkimsenin bu hesabı yapmaması gerektiğine inanıyoruz”