9.AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması Ödül Gecesi Daveti

Mücevher İhracatçıları Birliği'nin gelenekselleşen 9. Ajur Tasarım Yarışması Final Gecesi'nde tüm sektör bir araya gelecek. 1000'e yakın kişinin katılacağı gecede yurtdışından gelen çok sayıda yabancı alıcı da ağırlanacak. 

Ziynet Sali'nin sahne alacağı muhteşem gecede 9. Ajur Mücevher Tasarım Yarışması'nda dereceye giren tasarımcılar ve sektöre emeği geçen ustalar onurlandırılacak.

Mücevher İhracatçıları Birliği muhteşem bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Her yıl geleneksel olarak organize edilen Ajur Gala Gecesi'nde 1000'e yakın yerli ve yabancı sektör mensubu bir araya gelecek. Ziynet Sali'nin şarkılarıyla eşlik edeceği gecede Ajur Mücevher Takı tasarım Yarışması'nda derece giren tasarımcılar ve sektöre emek veren sanatkarlar onurlandırılacak.

Geçtiğimiz yıl Haifa Wehbe'nin sahne aldığı ve büyük beğeni toplayan geceye, aynı zamanda Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması Jürü Başkanı da olan moda dünyasının duayen ismi Yıldırım Mayruk eşsiz tasarımlarıyla imzasını atmıştı. Bu yıl gala Outwork tarafından organize edilecek. Geceye moda dünyasının ünlü ismi Banu Noyan damgasını vuracak. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu'nun yapacağı gecede Şenay Akay, Şebnem Schaefer gibi ünlü mankenler finale kalan mücevherler ile birlikte podyumda olacaklar.

Ziynet Sali Geceye Renk Katacak

Yurtiçi ve yurt dışından Ajur Gala'ya katılan 1000'e yakın ziyaretçi Ziynet Sali'nin sahne alacağı gecede bir arada olacak. Wow Hotel Convention Centre'de gerçekleştirilecek olan Gala öncesindeki kokteylin başlangıç saati 18:30 olarak belirlendi. Yemek başlangıç saati ise 19:30. Muhteşem gecede Ziynet Sali saat 22:00'da sahne alacak.

Ayhan Güner; ''Sektörde tasarım bilincinin gelişmesini hedefliyoruz.''

Alım heyeti organizasyonu paralelinde gerçekleştirilen Ajur Gala Gecesi'nde yurtiçi ve yurtdışından 1000'e yakın kişinin ağırlandığını belirten Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner organizasyon ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu noktaların altını çizdi; ''Sektörümüzde tasarım bilincinin gelişmesi amacıyla düzenlediğimiz Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması'na çok önem veriyoruz. Bu yarışmaya katılan çok sayıda tasarımcıyı sektörümüze kazandırdık. Bu yarışmada dereceye giren tasarımcıları Ajur Gala Gecesi'nde tüm sektörümüzün ve dünya mücevher endüstrisinin önemli isimlerinin önünde onurlandırıyoruz. Tasarım yarışmasına ve gala gecemize gösterilen ilgi her geçen yıl daha da artıyor. Sektörün bu en önemli organizasyonuna imza atan çalışma arkadaşlarıma ve ilgisini esirgemeyen sektörümüze teşekkür ediyorum.''

Mustafa Atayık; ''Ajur Gala sektöre önemli katkılar sağlıyor''

Ajur Gala Gecesi'nin ihracatçılarımız için de oldukça önemli olduğunu belirten   Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık organizasyonun önemi ile ilgili farklı noktalara da dikkat çekti; ''Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması'nın amacı sektörümüze yüksek katma değer yaratacak tasarım anlayışını geliştirmektir. Bu yarışmada dereceye girenleri Ajur Gala gecesinde onurlandırıyoruz. Bu gecede tasarımcılarımız sektöre kendini tanıtma fırsatı da bulabiliyorlar. Ancak Ajur Gala Gecesi'ne çok sayıda nitelikli yabancı alıcı da katılıyor. Fuarda bu alıcılar ile bir araya gelme fırsatı bulamayan ihracatçılarımız gala öncesindeki kokteylde tanışma fırsatı da bulabiliyorlar. Galaya katılacak firmalarımızın kokteyle de katılmalarında fayda var. Her sene olduğu gibi bu sene de tasarımcılarımızı onurlandırmayı ve yurtdışından gelen ziyaretçilerimizi bu muhteşem gecede ağırlamayı hedefliyoruz.'' 

''Çabalarımız fuarımızı da büyütüyor''

''Bu fuar öncesinde yaptığımız çalışmalarla Türkiye'nin en büyük alım heyeti organizasyonuna imza attık. Bakanlığımızın da desteği ile 1000'e yakın ziyaretçiyi ülkemizde ağırlayacağız. Bu ziyaretçi kitlesini belirlerken öncesinde aylar süren çalışmalar yaptık. Ziyareti sayısının niteliğide bizim için çok önemliydi. Bu sayede dünyadaki hemen hemen her fuardaki yabancı ziyaretçi sayısı gerilerken, biz ziyaretçi sayımızı arttırıyoruz. Bu durum ihracat rakamlarımıza da olumlu yansıyor. Örneğin Ekim fuarı sonrasındaki 4 aylık dönemde ihracat artışımız %42 oranında gerçekleşti. Mart fuarı sonrasında da ihracatımızdaki artşın devam etmesini ümit ediyoruz.''

 ''Galamız gelenekselleşti''

Ajur takı tasarım yarılması Gala Gecesi'nin artık gelenekselleşen dev bir organizasyon haline geldiğini belirten Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık ''Yerli yabancı çok sayıda sektör mensubunu bir araya getirmesi açısından son derece önemli bir organizasyon. Tasarım bilincinin yerleşmesi adına önemli katkısının olmasının yanısıra, ulusla ve uluslararasaı medyada ses getirmesi açısından da önemli. Dünyada bu boyutta organizasyonlar yok denecek kadar az. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.'' dedi.