8. AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması Final Gecesi

Birliğimiz tarafından düzenlenen 8. AJUR Mücevher Takı Tasarımı yarışması 11 Mart Cuma akşamı Wow Hotel Convention Center'da gerçekleşen muhteşem bir final gecesiyle sona erdi ve tasarımlarıyla dereceye giren tasarımcılar ödüllerini aldılar. Muhteşem gecenin sürprizi olan Lübnanlı ünlü sanatçı Haifa Wehbe ise geceye katılan 1300 kişiye muhteşem bir gece yaşattı.

Ceylan Saner'in sunuculuğunu yaptığı gece Birlik Başkanı  ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin konuşmalarıyla başladı. Akabinde, mücevher sektörü için yaşamını adayan ve verdikleri emekle örnek olan ustalar Sirun Sirunyan, Ardaş Arzuman ve Azmi Turan Tonyalı'ya geleneksel “Ustalara Saygı Ödülü” verildi. Ardından, “Barışa Yolculuk” temasıyla hazırlanarak, altın takı ve mücevher dallarında finale kalan birbirinden alımlı tasarımlar bir defile ile konuklara takdim edildi.

Altın Takı alanında Sümeyye Erkan tarafından tasarlanıp Bona Gold tarafından üretilen Endless Road birincilik ödülünü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'den aldı. Şeyda Korkmaz tarafından tasarlanıp Mamuş Kuyumculuk tarafından üretilen Dalga isimli tasarım 2. olurken; Yasin Gezgeç tarafından tasarlanarak Melike Kuyumculuk tarafından üretilen Valuable adlı tasarım 3. oldu.

Mücevher dalında Evren Şengüler tarafından tasarlanan ve Roberto Bravo tarafından üretilen Kaizen adlı tasarım birincilik ödülünü aldı. Birincilik ödülünü MİB Başkanı verirken; 2.lik ödülünü Cemresu Erdoğan tarafından tasarlanıp Gleam Diamond tarafından üretilen The Green Mile aldı. Mücevher dalında 3. lük ödülünü, Şinasi Göktürkler tarafından tasarlanan ve Il Bernardo tarafından üretilen Heart of the Light adlı tasarım kazandı. Meltem Şahan tarafından tasarlanarak Anka Model tarafından üretilen Barış Mandalası adlı tasarım da Jüri Özel Ödülünü Jüri Başkanı Yıldırım Mayruk'tan aldı.

Ödül töreninin tamamlanmasının ardından sahneye Lübnanlı sanatçı Haifa Wehbe çıktı. Özellikle fuar için gelen hayranlarının büyük ilgisi altında konserine başlayan Wehbe sahneye çıktığı andan itibaren hiç düşmeyen temposu ve kendine has tarzıyla WOW Otel Balo salonunu dolduran 1300 kişiyi coşturdu. 

İlgili Fotoğraflar