4 Temmuz Sektör Buluşması

Mücevher Sektör Buluşması

4 Temmuz'da Florya Develi'de mücevher sektör buluşması gerçekleşti. Toplantıda markalaşmanın öneminin altını çizen Başkan Mustafa Kamar, eski yöntemler yerine reklam odaklı, kar marjı yüksek marka ürün satışınının mücevher ihracatımızı arttıracağını vurguladı. Başkan Mustafa Kamar üretimin yapılmadığı Dubai'nin dünya mücevher ihracatındaki payına, Dubai'nin ihracat yaptığı ülkelerin hedef alınmasıyla ortak olunabileceğini belirtti. 

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi projelerinin (Urge) ve Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM)'lerin avantajlarına değinen Kamar, firmaları bu fırsatlardan yararlanmaları konusunda teşvik etti.

Sektör sorunlarının iletişim ve ortak akıl ile çözülebileceğine vurgu yapan Mustafa Kamar yeni yönetimin bu konuda sıkıntıları çözmek için çalışmalar yaptığını ifade etti.

Son olarak eğitim konusuna değinen Kamar sektörün kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılaması açısından Küçükçekmece Kuyumculuk Teknoloji ve Meslek Lisesi'ne sahip çıkmanın önemli olduğunu belirtti.

 

İlgili Fotoğraflar