Dubai Türkiye Ticaret Merkezi

Türkiye Ticaret Merkezleri Projesi Mücevher sektörü için ilk kez hayata geçirilmiştir. Dubai / Birleşik Arap Emirlikleri Almas Tower 34. katta faaliyete geçen Türkiye Ticaret Merkezi kira, demirbaş ve tanıtım giderleri 2010/6 Sayılı Tebliğ kapsamında %75'e kadar desteklenmektedir. Bu proje ile özellikle %5 Gümrük Vergisi'nin uygulanmaya başlaması sonrası sektörümüzün güçlü pazarı Dubai'ye mücevher ihracatımızın bu değişiklikten daha az etkilenmesi amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda, DMCC serbest bölgesinde TIM TTC GULF CONSULTING FZE ( DMCC BRANCH) isimli şirketimiz kuruldu ve firmaların bu şirket çatısı altında aynı ofis içerisinde şirket kuruluşlarına izin veren yapı oluşturuldu. Mücevher firmaları DMCC'de bulunan şirketimizin çatısı altında ve şirketimizin kiraladığı ofis içerisinde şirket kuruluş işlemlerini yapmaktadırlar. Dubai'de bu yapıya business center denmektedir.

Böylece, Dubai'de bir firmanın kiralayabileceği alanda 14 ofis bulunmakta ve daha fazla ihracatçımızın Dubai'de ofis açmasına imkan sağlanmıştır. Ayrıca, destek başvuruları tarafımızca yapılmaktadır. Böylece firmalarımızın evrak işleri ortadan kalkmakta destek alma süresi kısalmaktadır.

Kat planına ve katılımcı firma bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Katılımcı Firmalar:

1-CRYSELLAS

2-EMEL DIAMOND

3-HRD ANTWERP

4-İNNOVA

5-KÖK-MEK

6-MURAD JEWELLERY

7-PARİON

8-VİVO DIAMOND

Detaylı bilgi için:

melis.ozpinar@immib.org.tr

 

Almas Tower

Almas Tower

İlgili Dosyalar

kat planı.pdf460,50 KB