Mücevher Sektörü Rotasını Belirliyor

Mücevher sektörünün önde gelen isimleri Mücevher İhracatçıları Birliği önderliğinde Halkbank ve Turkishtime'ın çözüm ortaklığında düzenlenen "Ortak Akıl Toplantısı"nda araya geldi.

Toplantıda Türkiye'nin kuyumculuk sektöründeki geçmişi ve geleceği, gümrükle ilgili yapılabilecek iyileştirmeler, mücevher sektörü için olumlu sonuçlar doğuracak bankacılık uygulamaları gibi konular kapsamlı bir şekilde değerlendirildi.

Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüğünde ve Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner  başkanlığında gerçekleşen toplantıya Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Korkmaz Kaya'nın yanı sıra İmam Altınbaş, Ayşen Esen, Cihan Kamer, Emil Güzeliş, Hakan Sezgin, İlyas Gençoğlu, Mehmet Erhan Hoşhanlı, Mustafa Kamar, Norary İşler, Süleyman Akgün, Turhan Gürdal ve Oğuz Özdemir gibi sektörün önemli isimleri katıldı.

10 Temmuz tarihinde gerçekleşen ve KKDF, KDV, Arap ülkelerinde uygulanmaya başlayan ve başlayacak olan vergiler, mücevher sektöründe PR çalışmaları, arge ve tasarım merkezi teşvikleri, gümrük memurlarının mesai durumu, ATA karnesi teminat oranları konularının masaya yatırıldığı toplantının sonuç raporu Turkishtime'ın Eylül sayısıyla birlikte www.jtr.org.tr üzerinden de kamuoyuyla paylaşılacaktır.

İlgili Fotoğraflar