Cosimo Vinci ile Mücevher Tasarım Eğitimi

Ünlü İtalyan Tasarımcı Cosimo Vinci'den Mücevher Tasarım Eğitimi

Mücevher İhracatçıları Birliği, İtalyan mücevher tasarımcısı Cosimo Vinci eğitmenliğinde, Ocak - Temmuz ayları arasında mücevher tasarım eğitimi fırsatı sunuyor.

Mücevher İhracatçıları Birliği, dünyaca ünlü moda markaları Versace'nin mücevher tasarımcısı İtalyan Cosimo Vinci'den tasarımcılara eğitim imkânı sağlıyor.

Dış Ticaret Kompleksi'nde Ocak – Temmuz ayları arasında ayda bir hafta ve günde 6 saat sürecek eğitim kapsamında mücevher tasarımında yeni yöntemlerin teknik bilgileri aktarılacak. Eğitimlerin tarihleri şöyle:

  • 28 Ocak- 1 Şubat
  • 25 Şubat - 1 Mart
  • 18 Mart - 22 Mart
  • 22 Nisan – 26 Nisan
  • 27 Mayıs- 31 Mayıs
  • 24 Haziran - 28 Haziran
  • 15 Temmuz - 19 Temmuz

Yabancı dilde gerçekleştirilecek eğitimler süresince tercüme hizmeti sağlanacaktır.

Türkler Tasarım Konusunda Çok Yetenekli

Dünyanın birçok ülkesinde eğitim verdiğini ve Türk tasarımcıların oldukça yetenekli olduğunu ifade eden İtalyan Tasarımcı Cosimo Vinci, şunları söyledi: “Eğitimlerin yeni başlamasına rağmen çok yetenekli öğrenciler var. Farklı seviyelerde bir grup eğitim alıyor. Öğrenciler oldukça istekli ve herkesin kendine has yeteneği olduğunu görüyorum. Çok farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Türk kültürü ve yaşayış biçimi çok ilgimi çekiyor. Tasarım açısından İtalya, Fransa ve Türkiye, Akdeniz ülkeleri içerisinde en çok öne çıkan ülkeler olarak dikkatimi çekiyor. Türkler ve İtalyanlar tasarım ve yaratıcılık açısından çok benzerlik taşıyor. Türkler kendi değerlerini ve yaratıcılığını tasarımlarına da taşıyor. Güney Amerika ve Avrupa'da birçok ülkede eğitimler verdim. Türk tasarımcılarının değişime açık olduğunu görüyorum ve bu beni çok heyecanlandırıyor.”

Cosimo Vinci Hakkında:

Cosimo Vinci, 1971 yılında Taranto,-İtalya'da doğdu. Bolonya Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İtalya'nın mücevher sektöründe en önemli şehirlerinden olan Floransa ve Vicenza'da, mücevher tasarımı üzerine eğitim aldı, hala burada yaşıyor ve çalışmalarına devam ediyor.

1996 yılında mücevherat sektörüne adım atan Vinci'nin sektörün önde gelen uluslararası firmaları ile çalışmaları bulunuyor. Tasarımcının stili özgün ve çağdaş olarak tanımlanıyor. Vinci; Versace, Versus, Balmain, Montana, Laura Biagiotti, Valentino, Etro gibi en önde gelen markalara tasarımlar yaptı. Bu tasarımları tasarımcılar ve müşteriler nezdinde oldukça büyük beğeniler topladı.

1998'den beri Vicenza'daki Sanat ve Tasarım okulunda eğitim veren Cosimo Vinci, dünyanın çeşitli yerlerinde seminerler verdi. 2000 yılında, mücevher alanında konsept danışmanlığı, markalaşma ve tasarım üzerine Cosimo Vinci Design S.a.s. şirketini kurdu. Cosimo Vinci Design, yaratıcı ve bütüncül bir yaklaşım ile firmalara danışmanlık yapıyor. Şirketin faaliyetleri sanat yönetmenliği, trendler, koleksiyon oluşturma, prototip, teknik yönlendirme ve üretimi içeriyor. Cosimo Vinci Design'ın misyonu; güzelliği yaratabilmek adına; çalıştığı şirketler, mücevherat dünyası, moda ve tasarım arasında işbirliği diyaloğu oluşturmaktır.

İlgili Fotoğraflar